تهران ، میدان ونک ، کنار داروخانه قانون ، خیابان 20گاندی- پلاک 14 (تلفن تماس: 88791628-021 -- 88790574-021 )

درمان گیاهی و درمان خانگی بواسیر

آب تربچه برای درمان خانگی هموروئید

یک چهارم فنجان آب تربچه را در روز دوبار بنوشید. صبح‌ها و شبها، به مرور میزان آن را به نصف لیوان برسانید.

لیمو تازه

درمان خانگی هموروئید با لیمو

نصف یک لیمو ترش را داخل یک لیوان شیر گرم بچکانید و اگر طعم آن اذیتتان می کند کمی عسل هم بریزید. روزی سه تا چهار بار این ترکیب را بخورید. لیمو دیواره رگ‌های خونی را تقویت می کند. اگر شیر نمی‌توانید بخورید نصف لیمو ترش را با دمنوش زنجبیل و نعنا و عسل ترکیب کنید و روزی یک بار آن را بنوشید همه این ترکیبات برای هموروئید عالی هستند.

علف تازه کدو قلیایی یا کدو تلخ

درمان خانگی هموروئید با کدو قلیایی

آب برگهای کدو قلیایی را بگیرید و سه قاشق چایخوری از آن را صبح‌ها ناشتا با یک لیوان شیر مخلوط کنید  و با شکم خالی بنوشید یک ماه این کار را بکنید تا نشانه‌های بواسیر کاملا از بین برود.

آلوئه ورا

درمان خانگی هموروئید با آلوئه ورا

خاصیت ضد التهاب آلوئه ورا آن را یک داروی مفید برای بواسیر کرده‌است. از ژل داخل برگهای آلوئه ورا برای از بین بردن التهاب و سوزش مقعد استفاده کنید. برگ آلوئه ورا را در یخچال خنک نگه دارید و ژل آن را به مقعد بزنید.

انجیر خشک

درمان بواسیر با انجیر خشک

انجیرها  را بشویید و شبها در آب بگذارید. صبح با شکم خالی آب انجیر خشک را بنوشید.

حبوبات

خوردن همه نوع حبوبات به علت فیبر زیاد آنها برای از بین بردن هموروئید بسیار مفید است حتما در رژیم غذایی خود بگنجانید.

سرکه سیب

درمان خانگی بواسیر با سرکه سیب

یک قاشق چایخوری سرکه سیب طبیعی را در یک فنجان آب مخلوط کنید و روزی دوبار بنوشید. اگر تحمل سوزش اولیه سرکه سیب دارید با پنبه سرکه سیب طبیعی را به مقعد بمالید. در آغاز ممکن است سوزش داشته باشد اما خیلی زود خوب می شود.

سیاه دانه

درمان خانگی هموروئید با سیاه دانه

یک قاشق غذاخوری سیاه دانه را روی حرارت تفت دهید و با همین میزان سیاه دانه تفت داده نشده ترکیب کنید و پودر کنید. روزانه نصف قاشق چایخوری از آن ترکیب را با آب بخورید.

زیره

زیره در درمان بواسیر

یک چهارم قاشق چایخوری پودر زیره را با نوک انگشت نمک (خیلی کم) مخلوط کنید و با آب ولرم روزی یک بار بخورید.

روغن بادام

روغن بادام خشکی و پارگی ناشی از یبوست و بواسیر را بهبود می‌بخشد. برای چرب کردن مقعد کمی روغن بادام روی پنبه بزنید. می توانید این کار را هر چند بار در روز که احساس نیاز کردید انجام دهید.

روغن زیتون

روغن زیتون و درمان بواسیر

روغن زیتون هم به علت خواص آنتی اکسیدانی‌اش برای هموروئید بسیار مفید است. همچنین روغن زیتون کمک می کند رگهای خونی راحتتر حالت ارتجاعی داشته باشند و کمتر مانع از خونریزی هموروئید می شود روزانه مقعد را با پنبه و روغن زیتون چرب کنید.

آب گرم

روزی دو بار ناحیه مقعد و باسن را در آب گرم  به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دهید. این کار باعث کاهش درد و التهاب هموروئید می‌شود.

کیسه یخ

برای از بین بردن التهاب و ورم ناحیه مقعد از کیسه یخ استفاده کنید. این کار درد را هم زود آرام می‌کند این کار را روزی ۲ تا ۳ با ر انجام دهید تا درد را آرام کنید. به ویژه که یخ باعث جمع شدن رگها می‌شود و کمتر رگهای خونی از مقعد بیرون می آیند.

چای کیسه‌ای

چای کیسه‌ای یک درمان سریع ودر دسترس است کافی است چای کیسه‌ای را به مدت ۳ دقیقه در آب گرم بگذارید. بهتر است خودتان چای کیسه‌ای درست کنید تا از کیفیت و خواص چایی واقعی برخوردار باشد همین کار را با چای سبز هم می‌توانید انجام دهید. بعد از اینکه چای کیسه‌ای کاملا خیس خورد. آب اضافی آن را بگیرید . از آنجا که چایی ایجاد لکه روی لباس می‌کند آن را روی نوار بهداشتی بگذارید و استفاده کنید مطمئن شوید که چای کیسه‌ای را مقعد تماس دارد. به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید بماند این کار را چند بار در روز انجام دهید و هر بار از چای کیسه‌ای تازه استفاده کنید.

ورزش

ورزش و تحرک روزانه تاثیر زیادی در بهبود یبوست که عامل اصلی هموروئید است می‌شود حتما روزی ۲۰ دقیقه حرکات ورزشی انجام دهید تا مشکلات گوارشی خود به خود بهبود یابد.

در کنار درمانهای خانگی، کرم‌های آنتی هموروئید را از داروخانه تهیه کنید و به محض مشاهده علائم بواسیر و هموروئید از آنها استفاده کنید. نگذارید این بیماری طولانی شود چون در این صورت مجبور به عمل‌های جراحی سخت و حتی بیماریهایی مثل سرطان مقعد و روده می‌گردد.

لینک اصلی

هشت درمان خانگی و درمان گیاهی برای هموروئیدها

فندق جادوگر

آلوئه ورا
لگن آب ولرم 39-40 درجه
پماد OTC
دستمال مرطوب Southhing
کمپرس سرد
نرم کننده مدفوع
لباس های شسته شده
جلوگیری
دکتر خود را ببینید
درمان هموروئید
هموروئید، گاهی اوقات به نام پایل ( pile )نیز نامیده میشود،  علائم رایج ممکن است شامل درد، خارش وبیرون زدگی و خونریزی رکتوم باشد. آنها می توانند درون یا بیرون مقعد و رکتوم، به ترتیب هموروئید داخلی و خارجی نامیده شوند.

هموروئیدها مشکل بسیار رایجی هستند. حدود 75 درصد از آمریکایی ها آنها را در برخی موارد تجربه می کنند. در حالی که آنها معمولا می توانند باعث ناراحتی خفیف تا شدید شوند. درمان های خانگی می تواند آنها را قابل تحمل تر کند.

1.  فندق
خواص فندق جادوگر اینست که می تواند  خارش و درد ، دو علت اصلی هموروئید را کاهش دهد. این بعلت اثر ضد التهابی آن است، بنابراین می تواند باعث رفع تورم شود.

فندق جادوگر را می توان در فرم مایع خریداری کرد و به طور مستقیم به هموروئید اعمال می شود. همچنین می توان در محصولاتی نظیر دستمال مرطوب ضد عفونی و صابون آنرا یافت.

2. آلوئه ورا
خواص آلی ورا از لحاظ تاریخی برای درمان هموروئید و شرایط پوستی مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. فکر می کنم خواص ضد التهابی آن  است که ممکن است باعث کاهش تحریک شود.

اگر چه شواهد بالینی کافی در مورد اثربخشی ژل آلوئه ورا برای هموروئید وجود ندارد، و احتمالا برای استفاده موضعی بسیار امن است.

ژل را می توان به عنوان یک عنصر در سایر محصولات یافت، اما شما باید از ژل خالص آلوئه ورا در هموروئید استفاده کنید. ژل خالص آلوئه ورا نیز می تواند به طور مستقیم از داخل برگ گیاه آلو برگ برداشت شود.

برخی از افراد به آلوئه ورا آلرژی دارند، به خصوص کسانی که به سیر یا پیاز آلرژی دارند. یک واکنش آلرژیک را با مالیدن یک مقدار کم حجم بر روی ساعد خود چک کنید. صبر کنید 24 تا 48 ساعت. اگر هیچ واکنشی رخ نداده باشد، باید از آن استفاده کرد.

3. نشستن در لگن آب گرم (ولرم)-39-40 درجه :

 لگن آب ولرم می توانند باعث تحریک هموروئید شوند. شما می توانید از یک لگن آب ولرم استفاده کنید که یک وان پلاستیکی کوچک است که روی صندلی توالت قرار می گیرد .

و برای 20 دقیقه پس از هر بار اجابت مزاج بیشتر موثر خواهد بود. اضافه کردن نمک های اپسیم (سولفات منیزیم )به لگن می تواند باعث کاهش بیشتر درد می شود.

4. پماد های تسکینی بدون نسخه
پماد و کرم های  ، می توانند  تقریبا در هر داروخانه ای  پیدا شوند و می توانند امدادرسانی فوری را ارائه دهند.  این کرم ها اثرات درمانی ندارند و باعث میشوند که مشکل بیماران کهنه تر (مزمن تر ) شود لذا صرفاً جهت تسکین استفاده میشوند.

اگر از یک کرم با هیدروکورتیزون استفاده می کنید، از آن برای بیش از یک هفته استفاده نکنید.

5. دستمال مرطوب کننده

اطمینان حاصل کنید که دستمال مرطوب را انتخاب کنید، الکل، عطر و یا سایر تحریک کننده ها را در آنها ندارید. این مواد می توانند نشانه ها را به جای تسکین آن ها تشدید کنند.

6. کمپرس سرد
برای خنک شدن تورم به مدت 15 دقیقه در یک زمان، بسته های یخ و یا فشرده سازی سرد را به مقعد بمالید. برای هموروئید بزرگ و دردناک، این می تواند یک درمان بسیار موثر باشد. همیشه یخ را درون یک پارچه یا حوله کاغذی بپوشانید و هرگز چیزی را که به طور مستقیم به پوست منجمد شده است اعمال نکنید.

7. نرم کننده مدفوع
با توجه به موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیه، نرم کننده های مدفوع یا مکمل های فیبر  می تواند به کاهش یبوست، ایجاد مدفوع نرم تر و ایجاد حرکت سریع و بدون درد در روده کمک کند.

8. لباس سست و پنبه
تعویض لباس های تنگ ساخته شده با پلی استر و  استفاده نکردن از مواد شوینده عطر و یا نرم کننده های پارچه برای کاهش تحریک.

جلوگیری از هموروئید
تغییر سبک زندگی و تغذیه ، بهترین راه برای جلوگیری از هموروئید است. از لحاظ جسمی فعال بودن و خوردن فیبر های مناسب و سالم برای حفظ حرکات روده به طور منظم.

خوردن مقدار زیادی فیبر غذایی (به ویژه از گیاهان) و نوشیدن مقدار زیادی آب برای جلوگیری از یبوست . ورزش منظم و اجتناب از نشستن برای مدت زمان طولانی نیز می تواند به جلوگیری از هموروئید کمک کند.

موثرترین راه برای جلوگیری از یبوست، رفتن به توالت در هنگامی که ابتدا احساس می کنید. تاخیر در حرکت روده اجازه می دهد تا روده دوباره آب از مدفوع جذب نماید و این باعث می شود مدفوع سخت تر شود.

منبع

u


 تماس بگیرید   
 


کلینیک سرپایی لیزر بواسیر